Luni, Iunie 22

Profesori vs. manageri: cine ar trebui să conducă școlile? Dezbaterea momentului

Profesori vs. manageri: cine ar trebui să conducă școlile? Dezbaterea momentului

„Ar fi bine ca directorii din învățământul preuniversitar să aibă maxim două mandate?” Este întrebarea care a arătat câte nemulțumiri sunt în rândul profesorilor. Profilul de competențe ar trebui să conteze, altfel vom avea un nou concurs în orb, atrage atenția reprezentantul directorilor.

Reclamă
Reclamă