Fostul șef SIS Moldova, care ar fi divulgat secrete de stat unor ofiţeri KGB din Belarus, rămâne în arest
Presupusul spion româno-moldovean, în vârstă de 47 de ani, suspectat că a divulgat secrete de stat unor ofițeri din cadrul Comitetului Securității de Stat - KGB al Republicii Belarus, „în condiții de natură să pună în pericol securitatea națională a României”, rămâne în arest preventiv.