Premierul României, Marcel Ciolacu, susține, în comunicatul oficial al Guvernului, că țara noastră e primită parțial în spațiul Schengen, după „13 ani de eșecuri și umilințe”, fiind continuate negocierile și pentru ridicarea frontierelor terestre.
Reclamă