Marti, Iunie 23

Preşedintele Academiei Române deplânge absența lecturii în şcoala românească. „Fără ea ne pierdem esenţa umană”

Preşedintele Academiei Române deplânge absența lecturii în şcoala românească. „Fără ea ne pierdem esenţa umană”

Preşedintele Academiei Române, istoricul Ioan-Aurel Pop, a deplâns, miercuri, absenţa lecturii în şcoala românească şi a pledat pentru bibliotecă şi pentru lectura de orice fel, de la cartea clasică, până la cea electronică.

Reclamă
Reclamă