Cetatea medievală din Orăștie a fost deschisă după patru ani de la intrarea în renovare. Așezarea veche de opt secole a fost clădită de sași și a trecut prin transformări ample în ultimele secole.
Reclamă
Cetatea medievală din Orăștie a fost deschisă după patru ani de la intrarea în renovare. Așezarea veche de opt secole a fost clădită de sași și a trecut prin transformări ample în ultimele secole.