Guvernul austriac a introdus o nouă politică potrivit căreia șoferilor li se pot confisca mașinile dacă sunt prinși conducând cu viteză excesivă. Până acum, 70 de vehicule au fost supuse acestei măsuri de la introducerea ei la data de 1 martie, transmite Agerpres.
Reclamă