Preşedintele Isaac Herzog a protestat sâmbătă faţă de starea celor trei ostatici eliberaţi de Hamas, afirmând că aceasta constituie o crimă împotriva umanităţii şi îndeamnând lumea să acţioneze. La rândul său, premierul Benjamin Netanyahu a promis să riposteze.
Reclamă