Intenţia Ministerului Muncii de a acorda de două ori pe an, de Paşte şi de Crăciun, câteva sute de lei pentru pensionarii cu venituri mici nu îi ajută deloc pe aceştia, în condiţiile în care inflaţia le mănâncă pensia de pe o lună din întregul an.
Reclamă