Medicii japonezi au prezentat cazul unui bărbat în vârstă de 25 de ani al cărui gât devenise atât de slăbit din cauza statului la telefon, încât a ajuns în imposibilitatea de a-și ridica capul. El a fost diagnosticat cu „sindromul capului căzut”.
Medicii japonezi au prezentat cazul unui bărbat în vârstă de 25 de ani al cărui gât devenise atât de slăbit din cauza statului la telefon, încât a ajuns în imposibilitatea de a-și ridica capul. El a fost diagnosticat cu „sindromul capului căzut”.