Ministrul Agriculturii a anunțat că „fermierii noștri vor beneficia de 11,5 milioane de euro”, după ce Comisia Europeană a acceptat solicitarea României de acordare a despăgubirilor pentru culturile viticole și pomicole afectate de îngheţul târziu din primăvara acestui an.
Reclamă