Duminica, Iunie 28

Cea mai nouă Unitate de Primiri Urgențe din țară, gata de inaugurare. A fost vizitată mai întâi de premierul Marcel Ciolacu

Cea mai nouă Unitate de Primiri Urgențe din țară, gata de inaugurare. A fost vizitată mai întâi de premierul Marcel Ciolacu

Noua clădire a Unității de Primiri Urgențe (UPU) a Spitalului Județean Buzău, investiție derulată cu bani europeni de Consiliul Județean, cu sprijinul Ministerului Dezvoltării, este gata. Noua unitate va fi inaugurată pe 29 mai 2024.

Reclamă
Reclamă