Guvernul american anunţă că urmează să înceapă de luna viitoare să recupereze datoriile studenţeşti neplătite, inclusiv prin confiscări din salarii, după o pauză de mai mulţi ani, relatează AFP.
Reclamă
Guvernul american anunţă că urmează să înceapă de luna viitoare să recupereze datoriile studenţeşti neplătite, inclusiv prin confiscări din salarii, după o pauză de mai mulţi ani, relatează AFP.