Sambata, Iunie 27

Rogobete: 2026 va fi anul în care România va trata marile cazuri de arși acasă și va inaugura spitale noi

Rogobete: 2026 va fi anul în care România va trata marile cazuri de arși acasă și va inaugura spitale noi

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat la „Interviurile Adevarul”, că anul 2026 ar putea marca un pas important pentru sistemul medical românesc, odată cu posibilitatea de a trata pacienți cu arsuri grave în țară și cu planuri de inaugurare a unor spitale noi.

Reclamă
Reclamă