Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat la „Interviurile Adevarul”, că anul 2026 ar putea marca un pas important pentru sistemul medical românesc, odată cu posibilitatea de a trata pacienți cu arsuri grave în țară și cu planuri de inaugurare a unor spitale noi.
Reclamă