Marti, Iunie 23

Miniștrii de Externe ai Danemarcei și Groenlandei, față în față cu administrația SUA. Întâlnirea are loc miercuri la Casa Albă

Miniștrii de Externe ai Danemarcei și Groenlandei, față în față cu administrația SUA. Întâlnirea are loc miercuri la Casa Albă

Miniștrii de Externe ai Danemarcei și Groenlandei se întâlnesc miercuri la Casa Albă cu JD Vance și Marco Rubio pentru a discuta amenințările lui Donald Trump privind Groenlanda, a transmis un diplomat al UE familiarizat cu planurile.

Reclamă
Reclamă