Elevii români care au obținut anul acesta 174 de medalii la Gimnaziada 2025, competiție sportivă școlară internațională, desfășurată în Serbia în perioada 4-14 aprilie nu vor fi premiați de Ministerul Educației, semnalează un grup de părinți ai acestor elevi.