Marti, Iunie 23

România, membru cu drepturi depline al Consiliului Executiv UNESCO, după 14 ani de absență

România, membru cu drepturi depline al Consiliului Executiv UNESCO, după 14 ani de absență

România a fost aleasă membru cu drepturi depline al Consiliului Executiv al UNESCO pentru mandatul 2025-2029, revenind astfel în acest for după o absență de 14 ani. Anunțul a fost făcut de Ministerul Educației.

Reclamă
Reclamă