Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, prezent la interviurile „Adevărul”, a vorbit despre problemele din sistemul de sănătate, cazul Spitalului Sfânta Maria din Iași sau legea privind reforma în sănătate, care a trecut miercuri dimineață de controlul judecătorilor CCR.
Reclamă