Ministerul de Externe a anunțat luni, 6 octombrie, că România va prelua, începând cu 1 ianuarie 2026, Președinția-în-Exercițiu a Inițiativei Central Europene (ICE).
Reclamă
Ministerul de Externe a anunțat luni, 6 octombrie, că România va prelua, începând cu 1 ianuarie 2026, Președinția-în-Exercițiu a Inițiativei Central Europene (ICE).