Marti, Iunie 23

Fostul șef SIS Moldova, care ar fi divulgat secrete de stat unor ofiţeri KGB din Belarus, rămâne în arest

Fostul șef SIS Moldova, care ar fi divulgat secrete de stat unor ofiţeri KGB din Belarus, rămâne în arest

Presupusul spion româno-moldovean, în vârstă de 47 de ani, suspectat că a divulgat secrete de stat unor ofițeri din cadrul Comitetului Securității de Stat – KGB al Republicii Belarus, „în condiții de natură să pună în pericol securitatea națională a României”, rămâne în arest preventiv.

Reclamă
Reclamă