Ministrul Economiei, Radu Miruță, a anunțat că va declanșa un proces amplu de verificare a administratorilor din companiile de stat, acolo unde există suspiciuni privind lipsa de performanță sau selecții ilegale. Oficialul a precizat că unii dintre cei vizați „se vor retrage singuri”.
Reclamă