Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, avertizează că România se confruntă cu riscul unui blackout dacă închide centralele pe cărbune înainte de finalizarea noilor unități pe gaz.
Reclamă
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, avertizează că România se confruntă cu riscul unui blackout dacă închide centralele pe cărbune înainte de finalizarea noilor unități pe gaz.