La Brașov a avut loc sâmbătă conferința „COVID-19 și convergența bio-digitală”, unde mai mulți medici au promovat teorii conspiraționiste despre vaccinare, morți subite și controlul maselor, eveniment neacreditat de Colegiul Medicilor și criticat pentru dezinformare și risc la sănătatea publică.
Reclamă