Festivitățile de început de an sunt inutile. Și pe cât sunt de inutile, pe atât le-am golit noi, în ani, de orice sens. Un director care citește un discurs, doi profesori care rostesc fraze de complezență, un politician care profită de microfon și un preot care spune o rugăciune.
Reclamă