Singura mină de grafit din România a funcționat timp de jumătate de secol, până în anii ’90, dar recent, zăcământul mineral a revenit în atenție, fiind considerat o resursă naturală importantă care ar putea fi valorificată în anii următori.
Reclamă
Singura mină de grafit din România a funcționat timp de jumătate de secol, până în anii ’90, dar recent, zăcământul mineral a revenit în atenție, fiind considerat o resursă naturală importantă care ar putea fi valorificată în anii următori.