Duminica, Iunie 28

STUDIU Elevii români petrec de două ori mai mult timp făcând teme față de copiii din țările nordice

STUDIU Elevii români petrec de două ori mai mult timp făcând teme față de copiii din țările nordice

România se află în topul țărilor europene în ceea ce privește timpul petrecut de elevi făcând teme, cu aproximativ 13 ore pe săptămână. La polul opus se află Finlanda, unde elevii alocă doar 6 ore pe săptămână pentru teme.

Reclamă
Reclamă