Mai multe cadre didactice de la SNSPA spun că au avut parte de o surpriză neplăcută în luna aprilie: salarii reduse drastic, chiar și cu 90%, fără nicio informare prealabilă. Cei mai afectați sunt profesorii plătiți „cu ora”, potrivit unui comunicat primit de Adevărul.
Reclamă