Trei frați din Iași, cu vârste de un an și șase luni, trei și cinci ani, au ajuns la spital cu suspiciune de malarie după ce s-au întors dintr-o vacanță într-o zonă endemică din Africa. Doi dintre copii au fost deja confirmați cu parazitul Plasmodium, iar al treilea se află sub monitorizare.
Reclamă