O metropolă antică dispărută de secole, fondată de Alexandru cel Mare, a fost redescoperită în sudul Irakului, după mai bine de un deceniu de cercetări arheologice.
Reclamă
O metropolă antică dispărută de secole, fondată de Alexandru cel Mare, a fost redescoperită în sudul Irakului, după mai bine de un deceniu de cercetări arheologice.