Ofițer de la poliția economică, trimis în judecată pentru mită în formă continuată. Cerea bani pentru tergiversarea unui dosar penal
Un comisar-şef din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Giurgiu care a fost prins în flagrant când primea 10.000 de lei mită a fost trimis în judecată de procurorii DNA pentru luare de mită în formă continuată. El ar fi primit aproape 30.000 de lei.