Din iunie 2026, piața muncii din România va intra într-o nouă etapă, odată cu aplicarea Directivei Europene privind transparența salarială. Măsura vizează reducerea diferențelor de remunerare și eliminarea discriminării și obligă angajatorii să publice intervalul salarial în anunțurile de angajare.
Reclamă